23.06.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Termálne kúpalisko Kováčová

Lokácia:
Banskobystrický kraj, okres Zvolen, Kováčová 
GPS:
N 19.09928131104    E 48.60629653931
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Kováčová
Najbližšia vlaková stanica
Zvolen
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Kúpalisko leží v nadmorskej výške 290 metrov nad morom. Je vsadené do prostredia kúpeľného lesa, takže ho obklopuje zeleň všade navôkol, prevažne ihličnaté stromy.
Z hĺbky 502 metrov tu vyviera prameň s teplotou takmer 50°C, ktorý zásobuje všetky kúpeľné zariadenia. S kapacitou vody 3000 litrov za minútu patrí k najvýdatnejším na Slovensku.
Kúpalisko v sebe zahŕňa veľký plavecký bazén, rekreačný bazén určený predovšetkým na zábavu, jeho súčasťou je tobogán. Nechýba ani bazén pre najmenších.
Pre vysokú teplotu vody sa musí prameň schladzovať. Zloženie vody mimoriadne pomáha najmä pri liečbe zápaloch kĺbov a chrbtice, reumatických ťažkostiach, stavoch po úrazoch, reumatizme či tuhnutí chrbtice.
Lieči aj choroby nervového systému, ktoré sú podmienené aj chorobami chrbtice. Kúpeľná liečba v sebe zahŕňa parafínové zábaly, masáže či rehabilitácie.
Areál momentálne rekonštruujú. Chceli by ho prebudovať na moderný aquapark, pričom sa zachová jeho pôvodné poslanie - nielen zrelaxovať, ale aj liečiť svojich návštevníkov.
 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube