14.07.2020
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Thermal Park Bešeňová

Lokácia:
Žilinský kraj, okres Ružomberok, Bešeňová 
GPS:
N 19.44558715820    E 49.09935760498
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Liptovský Michal
Najbližšia vlaková stanica
Liptovská Teplá
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Termálna voda, ktorá zabezpečuje chod zábavného parku, vyviera z hĺbky 1987 metrov a je liečivá. Zaujímavá je zhoda dátumu vyvŕtania s hĺbkou vrtu, k vode sa dostali geológovia v roku 1987.

Teplota vody, keď dosiahne povrch, je až 62 °C, a tak ju musia ochladzovať, aby bola v bazénoch osviežujúca. Termálna voda má blahodárne účinky na ľudský organizmus, lieči najmä choroby pohybového ústrojenstva, dýchacie cesty, pomáha ľuďom, ktorí sú častokrát vystavení stresovým situáciám a má aj priaznivé kozmetické účinky. S regeneráciou sú v stredisku nevyhnutne späté masáže, zábava na tobogáne či plážový volejbal. Thermal Park je nenahraditeľný najmä v zime, počas najchladnejších mesiacov, kedy prirodzene ohreje svalstvo. To najlepšie padne najmä po celodennej lyžovačke. V tomto období môžu návštevníci využívať aj večerné kúpanie, či možnosť vyváľať sa v snehu a potom skočiť do horúcej vody.

Voda je pravidelne kontrolovaná hygienikmi. Plavci tu majú pre seba dva bazény, voda v areáli má teplotu od 26 do 38°C. Dnes má aquapark 16 bazénov a celkovú rozlohu 6 hektárov, čo ho radí medzi najväčšie areály svojho druhu na Slovensku.

Thermal Park Bešeňová je pre vás otvorený celoročne od 9:00 do 21:00


 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube