30.05.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Zlatnícka dolina

Lokácia:
Trnavský kraj, okres Skalica, Skalica 
GPS:
N 17.29999923706    E 48.82540130615
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Skalica
Najbližšia vlaková stanica
Skalica
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Zlatnícka dolina sa nachádza 7 kilometrov od Skalice, v chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát. Táto prímestská rekreačná oblasť v sebe sústreďuje mnoho klasickej dovolenkovej zábavy, čo v kombinácii s prekrásnym okolím znamená, že si na svoje príde skoro každý dovolenkár.

Sú tu bazény, tenisové kurty, futbalové a volejbalové ihriská. Spokojní budú aj cyklisti. V Zlatníckej doline začína cyklotrasa č. 2202, s modrým značením.

Trasa tejto cyklotrasy je : Zlatnícka dolina ( Skalica ) - Chropov – Radošovce

Cez sedem kilometrov vzdialenú Skalicu prechádzajú aj väčšie cyklotrasy a ak máte bicykel, nie je problém sa na jednu z nich napojiť. Napríklad aj na Záhorskú cyklomagistrálu, ktorá vedie od Devína cez Zohor, Malacky, Šaštín – Stráže, Holíč a Skalicu, do Senice. Jej cieľom je ponúknuť návštevníkom možnosť spoznania najzaujímavejších miest tohto regiónu. Číslo trasy je 024 a je označená červenou farbou.

Pre milovníkov turistiky sú pripravené náučné chodníky : Mŕtve rameno - Lipa, Perúnová lúka a Náučný chodník Biele Karpaty. Ten pozostáva zo siedmych náučných tabúľ, ktoré turistom poskytujú najdôležitejšie údaje o etnografii, histórii, geografii, živočíšstve a tiež faune Bielych Karpát. Dozviete sa aj o histórii a súčasnosti poľovníctva a rybárstva v regióne.

Pre tých, čo si za svoj „základný tábor“ zvolia Zlatnícku dolinu, je dôležité vedieť o možnostiach ubytovania. Možností je tma viacero a okrem súkromného ubytovania v chatkách sa dá ubytovať v Skalickej kolibe, ktorá okrem toho poskytuje aj možnosť dobre sa najesť klasických slovenských špecialít.

Chata Amor má väčšiu kapacitu. Ponúka izby od dvoj po štvorlôžkové a tiež samozrejme možnosť stravovania.

Ubytovať sa dá aj na horskej chate Rojana  tu si však možnosť stravovania musíte dopredu objednať.

Pre milovníkov adrenalínových športov je tu Tarzánia s 250 metrami lanových trás s rôznymi stupňami obtiažnosti a špecifickými prekážkami.

Neďaleko je aj Skalický prístav a v ňom sa môžete nalodiť na výlet po Baťovom kanáli. Môžete tam absolvovať výlety od krátkej plavby až po niekoľkodňové splavovanie.

Do Zlatníckej doliny premáva počas prázdnin autobus a pre tých, čo sa rozhodli ísť vlastným autom je tu informácia, že parkovisko je tam bezplatné. Ak idete na bicykli, odporúčame použiť jednu z cyklotrás, ktoré sú v okolí. Poprípade asfaltovú cestu zo Skalice.

Pestrá ponuka rôznych aktivít robí zo Zlatníckej doliny vyhľadávanú dovolenkovú destináciu.

 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube